שימי תבורי

 

שימי תבורי

שימי תבורי נולד בנס ציונה בשם שמשון טווילי. את צעדיו הראשונים בתחום עשה שימי תבורי כזמר אירועים ומועדוני הזמר המזרחי.
ההצלחה פתחה לו דלתות כשדוד חלפון שמע אותו שר בחתונה. חלפון שידך בין שימי תבורי לעוזי חיטמן ז”ל, מה שהוליד ב- 1976 את תקליטו הראשון, בו גם נכלל הלהיט “לילה בלי כוכב”. באותה השנה שימי תבורי זכה גם במקום הראשון בפסטיבל הזמר המזרחי. ב- 1979, הוא שוב זכה במקום הראשון בתחרות. במהלך הקריירה הוציא 14 אלבומים, שלושה מהם תוך חצי שנה, בין 1999 ל- 2000. האחרון בהם – “להיטי זהב” שיצא ב- 2000.
ב- 1993 השתתף שימי תבורי בקדם אירוויזיון עם השיר “חי את מה שיש”, אך לא זכה במקום הראשון.
בשנות השמונים הופיע והתגורר בניו יורק, שם גם פגש את אישתו הראשונה, ג’ניפר ג’וסלין. השניים נישאו לאחר היכרות קצרה של שבועיים בלבד. שימי תבורי שב לישראל ביחד עם אשתו שילדה שלושה בנים. השניים החליטו להתגרש אחיר 11 שנות נישואים. שימי תבורי נישא בפעם השנייה  עם אביבה אזולאי שבאותה רגע הייתה בת 17 בלבד. לשניים נולדו בת ובן.
בהמשך השניים התגרשו. הזמר נישא בפעם השלישית לאסנת לורבר ונולדו להם שני בנים. גם נישואים אלה הגיעו לקיצם. באוקטובר 2009 התחתן שימי תבורי שוב – עם סילביה זיו המתגוררת בארה”ב.
ב- 2009, אחרי תקופה ממושכת של שתיקה אמנותית, שימי תבורי חזר בתכנית הראיליטי “האח הגדול VIP”, שם הגיע למקום השני ובכך סימן את תחילתו של הקאמבק הגדול שהניב הופעות במועדונים ברחבי הארץ, חזרה אל תחנות הרדיו, הצטרפות לסיבוב הופעות בקיסריה יחד עם אייל גולן, כמו גם סינגל ראשון מתוך האלבום החדש.
בנוסף לכל אלה, ב- 1983 הוא זכה בפרס הגדול בטוטו, אז הוא עמד על 145 אלף שקל.

שתף את השיר עם החברים שלך
[google1]
[facebook_like_button]

דרג את השיר
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...Back to Top