ריטה

 

ריטה

ריטה נחשפה לראשונה בשירות הצבאי חברה לרמי קלינשטיין ויצרו את פסקול הסרט "הפנימיה"
את דרכה המוסיקלית החלה ריטה בלהקה צבאית בראשית שנות ה-80. חמש שנים אחר כך הפיקה "הליקון" את אלבום הבכורה שלה "ריטה". בן זוגה, הזמר רמי קליינשטיין הפיק, עיבד והלחין את שיריה.
הפריצה המשמעותית של ריטה, הגיעה אחרי אלבומה, כשהתמודדה בתחרות קדם הארוויזיון עם השיר "שביל הבריחה" שאמנם לא זכה באותה תחרות אולם זכה כ"שיר השנה" ברשת ג' וריטה נבחרה באותה שנה להיות "זמרת השנה".
היא כיכבה במחזמר "גבירתי הנאווה" שהונצח על גבי תקליטון וזכה להצלחה רבה.
אלבומה השני שיצא ב-1988 "ימי התום" שגם הוא הופק, עובד והולחן על ידי רמה זכה להצלחה כמעט כקודמו, והופק מופע לאלבום שזכה ב"מופע השנה".
לאחר מכן הופיעה ריטה בהצגות "חתולה על גג פח לוהט" ו- "אילוף הסוררת" ובתפקיד ראשי בסרט "אלף נשותיו של נפתלי סימן טוב" שזיכה אותה ב"שחקנית השנה" מטעם האקדמיה לקולנוע ישראלי. ב-2003-2004 גם יצאה למסע הופעות רחב.
היא ייצגה את ישראל בתחרות הארוויזיון העולמי עם השיר "שרה ברחובות"
הצלחה מסחררת נוספת הגיעה עם האלבום "אהבה גדולה" ב-1994, שמכר מעל 150 אלף עותקים.
לקראת סוף 1999 הוציאה אלבום כפול "תפתח חלון" שזכה בפלטינה כפולה וזיכה אותה בפרס "תמוז". באלבום השתתפו אומנים מובילים, ביניהם : שלמה ארצי, יאיר לפיד, אתי אנקרי, לאה שבת ורמי קליינשטיין.
האלבומים שהוציאה: "ריטה", "ימי תהום", "אהבה גדולה", "תפתח חלון" ו-"תחנות בזמן, "בנוסף השתתפה באלבום של להקת "אתניקס" והוציאה דיסק מופע עם בעלה רמי קליינשטיין בעקבות הופעות משותפות.
ב-2006 לאחר שלוש שנות שתיקה, שבה ריטה עם מופע ענק וחד פעמי "ONE" מבית סלקום, מה שלא הצליח להתרומם בעקבות מלחמת לבנון השנייה שמנעה מהקהל להגיע לחלק מההופעות.
שנת 2007 נחשבת לאחת הסוערות בחייה של הדיווה הלאומית. במהלכה היא נפרדה בטונים צורמים מחברת הליקון, בטענה כי העלימו מיליונים מרווחים שלה ושל רמי, ובהמשך היא גם נפרדה מרמי קלינשטיין, מה שהשאיר את כל המדינה בהלם. היא יצאה לדרך עצמאית הן מבחינה מקצועית והן מבחינה אישית.
בסוף 2007, לקראת השקת אלבומה החדש, "רמזים", היא נאלצה להתמודד עם כתבה ב"ידיעות אחרונות" שבחרה להספיד את קיומה. אבל, המעריצים והתקשורת, למרות הטיעונים לגבי חוסר הרלוונטיות שלה, בחרו לחבק את מי שנתנה את נשמתה לאורך הקריירה לקהל. כתוצאה מכך, היא זכתה לחשיפה מטורפת בכל אמצעי התקשורת, כולל שתי תוכניות ספיישל בפריים טיים של ערוץ 2, מקום ראשון במצעדי רדיו וכן במכירות התקליטים.
הדיווה עדיין כאן וחיה מתמיד.

שתף את השיר עם החברים שלך
[google1]
[facebook_like_button]

דרג את השיר
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...Back to Top