ברי סחרוף

 

ברי סחרוף

ברי סחרוף החל את הקריירה המוזיקלית שלו בגיל 16, עם חברו לילדות רמי פורטיס, בהרכבים ולהקות שניגנו בעיקר לפני חברים. הוא נולד בטורקיה, ועלה לארץ עם הוריו כשהיה בן 3.

ב- 1980 נסע להולנד והקים את להקת הרוק המצליחה “מינימל קומפקט”. הצלחתה של הלהקה שהוציאה 6 אלבומים לא מנעה ממנו לשוב לארץ מולדתו ולעבוד על אלבום יחד עם רמי פורטיס, “סיפורים מהקופסה”, שיצא בשנת 1989. האלבום זכה להצלחה ומכר מעל 40 אלף עותקים.

בין לבין, בשנת 1985, נעצר בנמל התעופה בן-גוריון כשבאמתחתו כמות קטנה של סם מסוג קוקאין. סחרוף נשפט ונידון לשנת מאסר מתוכה ריצה 8 חודשים.

בשנת 1991 הוא הוציא את אלבום הסולו “הכל או כלום”, שקודם בהופעות רבות ברחבי הארץ. שנתיים אחר כך, ב- 1993, הוציא אלבום סולו נוסף, “סימנים של חולשה”, ששילב רוק ואלקטרוניקה. שני אלבומים נוספים הוא הוציא בשנים 1995 ו- 1998 – “חם על הירח” ו-“נגיעות”, שזכה באלבום זהב תוך פחות מחודשיים מרגע צאתו לחנויות.

בספטמבר 1999 העלה מופע משותף עם רמי פורטיס, שהניב את אלבום ההופעה “פורטיסחרוף”.

בשנת 2001 יצא אלבומו “האחר”. האלבום, שהיה פחות קליט מקודמו. בשנת 2005 יצא האלבום “11א'”. האלבום הוא תוצאה של כשנתיים של עבודה משותפת של רע מוכיח. בשנת 2007 הוענקו לסחרוף ופורטיס פרסי אקו”ם לשנת תשס”ו על הישג מוזיקלי שנתי ועל הלחנה בעבור אלבומם “על המשמרת”.

בנוסף, סחרוף הלחין את פסקולי הסרטים “לנגד עיניים מערביות” ו”קלרה הקדושה”, שזיכה אותו בפרס האוסקר הישראלי על הלחנת פסקול הסרט. מלבד יצירותיו, הוא מפיק מוזיקלי ומלחין שירים לאומנים שונים, ביניהם אריק איינשטיין, אביב גפן, כרמלה גרוס ואגנר, נקמת הטרקטור, שם טוב לוי, אהוד בנאי, מיכה שטרית ועוד.

שתף את השיר עם החברים שלך
[google1]
[facebook_like_button]

דרג את השיר
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...Back to Top